Altınordu Spor Kulübü’nün düzenlediği “İZMİR U12 CUP” turnuvasına Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray gibi büyük takımlar ve uluslararası takımların yanı sıra davet edilen Pendikspor, turnuvada 56 profesyonel kulüp arasında yerini aldı.

Kuşadası Altınordu Spor Tesisleri’nde düzenlenen turnuva, Uluslararası takımlarında katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu. Fenerbahçe eski kaptanı Alex De Souza’nın başlangıç vuruşunu yaptığı turnuvada Pendikspor’un ilk rakibi Polonya’nın Slaw Wroclaw takımı oldu.

3 gün süren turnuvada her gün belli aralıklarla 14 maç yapılırken, tüm takımlar ilk gün ilk 32 takım arasında kalabilmek için kıyasıya mücadele etti.

2. Gün tekrar yeni grupların oluşturulmasıyla 33 ile 56 takım arasına kalmak için yarışan kulüpler arasından ilk çıkan, Pendikspor oldu.

2. günün kaderinde her takımla 2’şer maç yapan Pendikspor, sırasıyla rakibi olan takımları tek tek yendi. İlk olarak Göztepespor ile karşılaşan takım Göztepespor ile 1 – 1 berabere kaldı. Ardından İzmirspor’u 1- 0 yendi. Tekrar Göztepespor ile karşılaşan Pendikspor, rakibini 2- 1 yendi. İzmirspor’u son karşılaşmasında 4 – 0 yendi.

Son olarak 3. Günün en iyi 33 – 36 takımın belirleyeceği tek maçlık finalde Al Arabi takımı ile karşılaşan Pendikspor, Arap takımını 1- 0 yendi.

Pendikspor turnuvanın 33/36’lık için oynadığı maçta Olimpija Ljubliana takımını penaltılara kalarak 6-4 yendi.

Turnuvanın son maçını da İtalyan takım Sampdoria ile karşılaşırken Pendikspor, maçı 1 – 0 kazanarak turnuvadaki maçlarını tamamladı.

Pendikspor U-12, katıldığı bu turnuva ile ciddi tecrübe yaşanırken, uluslararası turnuvalarda da davetli listesine adını yazdırmayı başardı.

Turnuvalar devam ederken Pendikspor Kulübü Başkanı Şerafettin Taştan, minik sporcularına süpriz bir ziyaret gerçekleştirirerek, U-12 takımına başarılar diledi.pendikspor devler liginde 1

pendikspor devler liginde 2

pendikspor devler liginde 3

pendikspor devler liginde 4

pendikspor devler liginde 5

pendikspor devler liginde 6