Daha çok Pendiklinin Pendikspor ile tanışması ve Pendiksporluluk bilincinin arttırılması amacıyla başlatılan “Pendikspor Okullarda” programının üçüncüsü Pendik Güllübağlar İMKB Mesleki ve Teknik Lisesinde düzenlendi.

Pendikspor Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek, yardımcı antrenör Hasan Vural, Altyapı Sorumlusu Kemal Koç, başarılı kanat oyuncuları Anıl Şahin ve Ramiz Ok’un katılımları ile gerçekleştirilen program oldukça keyifli dakikalara sahne oldu. Özellikle altyapı faaliyetlerinden bahseden Ahmet Taşyürek “Pendikspor, neredeyse bir kaç yıla transfere ihtiyaç duymadan takım kurabilir.” diyerek altyapı futbolcularının kalitesine dikkat çekti. Yardımcı antrenör Hasan Vural konuşmasında Ankara’nın en dezavantajlı mahallelerinden biri olan Çinçin mahallesinde yetiştiğini belirterek olumsuzlukların zaman zaman motivasyon aracı olarak kullanılabileceğini ve kişileri kamçılayan bir unsur olduğunu belirtti. Pendikspor’un başarılı kanat oyuncuları Ramiz ve Anıl ise gençlere çeşitli tavsiyelerde bulunduktan sonra azimle çalışıldıktan sonra başarılamayacak hiç bir şeyin olmadığından bahsettiler. İki öğrencinin forma talebi de karşılıksız kalmazken, iç sahada oynanacak ilk maçta öğrencileri tribünde görmekten duyacakları mutluluktan bahseden Pendiksporlu misafirler, okul takımı ve okul yöneticileri ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.

Programın Pendik’in çeşitli okullarında devam edeceği belirtilirken, bir çok okuldan söyleşi daveti olduğu bilgisi de paylaşıldı.

 

 

 

endikspora ve Cemal Uludere hocamıza teşekkür ederiz.