Pendikspor, grubun güçlü ekiplerinden Erzurum Belediyesporla sahasında 2-2 berabere kaldı.

Karşılaşmaya büyük ilgi vardı. Erzurumspor taraftarları, kendilerine ayrılan tribünü tıklım tıklım doldurdu. İstanbul’daki Erzurum derneklerinin organizasyonuyla 5 binden fazla Erzurumlu karşılaşmayı izlemek üzere Pendik’e akın etti. Çok sayıda Erzurumspor taraftarı bilet bulamadı ve dışarıda kaldı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve eski Pendik Emniyet Müdürü Fahri Görer’de karşılaşmayı protokolden takip etti.

Pendikspor maça çok hızlı başladı. Henüz birinci dakikada Sinan Kurumuş, Pendikspor’u 1-0 öne geçiren golü attı. Karşılaşmanın 19’uncu dakikasında eski Galatasaraylı Engin Baytar, konuk ekip adına skoru 1-1’e getiren golü Pendikspor ağlarıyla buluşturdu. Beraberlik golünden sonra da Erzurumspor baskılı oynamaya başladı. Bu baskı sonucunda Doğan Can Otman, Erzurumspor’u 2-1 öne geçiren golü kaydetti.

İlk yarı 2-1 konuk Erzurumspor’un üstünlüğüyle sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısı da oldukça hareketli ve mücadeleci geçti. Her iki takımda rakip kalede gol kovaladı ve gol pozisyonlarına girdi. Erzurumspor, son 15 dakika savunma ağırlıklı futbol oynadı. Özellikle son 10 dakikada Pendikspor, atak bir futbol ortaya koydu ve oyunu Erzurumspor yarı sahasına yıktı. Karşılaşmanın normal süresi 2-1 konuk ekibin galibiyetiyle sona erdi. Uzatma dakikalarında Umut Eskiköy, herkesin karşılaşma bu skora bitecek dediği anda ortaya çıktı ve Pendikspor’un beraberlik sayısını ağlarla buluşturdu 2-2.